Dom 30 pokojów 3 771 m² Ryga, Łotwa

Łotwa, Ryga
$5,29M
$1,402/m²
;
In CRM: 33654
Identyfikator reklamy na stronie internetowej lub w firmowym CRM
Data aktualizacji: 22.04.2026

Lokalizacja

  • Kraj
    Łotwa
  • Miasto
    Ryga
  • Adres
    Terbatas iela, 7

Charakterystyka obiektu

Parametry budynku

  • Rok realizacji
    Rok realizacji
    1800
  • Liczba kondygnacji
    Liczba kondygnacji
    6
  • Rooms:
    Rooms:
    30
  • Powierzchnia całkowita
    Powierzchnia całkowita
    3 771 m²
  • Powierzchnia działki
    Powierzchnia działki
    1 045 m²

OPIS
Na sprzedaż dom kompleks nieruchomości w historycznym centrum Rygi.
Na działce 1045 m2 znajdują się trzy budynki mieszkalne zbudowane pod koniec XIX wieku:
-lit001 √ na Dzirnavu ulicy trzypiętrowy wynajmowany dom, 1886 (inżynier I. Devendruss) 721, 64 m kw.
-lit002 - czteropiętrowy budynek na podwórzu, 1898 (inżynier I. Devendruss) - 935, 18 m2
-lit003, na rogu Dzirnavu i Tērbatas ulicy sześć piętrowy dom w 1899 r. (architekt K. Pēkšēns) - 2113, 7 m kw.

ARCHITEKTURA
Architektura: Baroque- neogotycka eklektyka. Wybitny późny eklektyka z gotycki i barokowy motyw. Kilka okien pomieszczeń mieszkalnych ma dekoracyjne plamy.

LOKACJA
Nieruchomość znajduje się w historycznym centrum Rygi, w dzielnicy między ulicami Elżbiety, Brīvības, Dzirnavu i Tērbatas, w kulturalnie znaczącej mieszanej dzielnicy mieszkalnej i handlowej.
Vērmanes Garden znajduje się obok początku ulicy. Ulica oferuje pełny obraz architektury centrum Rygi - secesyjnego Nouveau z elementami klasycyzmu.