Mieszkanie 2 pokoi 55 m² Warszawa, Polska

Polska, Warszawa
$412,589
$7,502/m²
;
In CRM: 19798
Identyfikator reklamy na stronie internetowej lub w firmowym CRM
Data aktualizacji: 16.03.2026

• Adres
    Nowogrodzka, 18 a
  • Metro
    Centrum (~ 400 m)
  • Metro
    Nowy Świat-Uniwersytet (~ 900 m)
  • Metro
    Świętokrzyska (~ 800 m)

Charakterystyka obiektu

Parametry mieszkania

  • Cena za m²
    Cena za m²
    $7,502/m²
  • Piętro
    Piętro
    5
  • Rooms:
    Rooms:
    2
  • Bathrooms:
    Bathrooms:
    1
  • Powierzchnia całkowita
    Powierzchnia całkowita
    55 m²

Parametry budynku

  • Rok realizacji
    Rok realizacji
    1912
  • Liczba kondygnacji
    Liczba kondygnacji
    6

Opis

Wysokie, około 360 cm, mieszkanie do generalnego remontu z balkonem, zlokalizowane w pięknej przedwojennej kamienicy z windą, blisko ul. Kruczej w warszawskim Śródmieściu Południowym.

Opis mieszkania:
  • Salon
  • Sypialnia
  • Kuchnia
  • Łazienka
  • Toaleta gościnna
  • Hol

Kamienica została zaprojektowana przez Henryka Stifelmann i Stanisława Weissa (według Łozy; "Atlas" przypisuje autorstwo Antoniemu Jasieńczyk-Jabłońskiemu). Powstała w ostatnich latach fazy 1872-1912, kiedy to głównie zabudowywano ul. Nowogrodzką kamienicami czynszowymi. Wybudowana na parceli należącej wcześniej do Braci Hirszel, później nabytej przez Markusa Szwarcmachera. Monogram "S" umieszczony na kilku balkonowych kratkach frontowej elewacji może wskazywać na niego jako właściciela.

Budynek ma zwarty kształt, składający się z czterech wysokich oficyn ułożonych w czworobok. Jest sześciokondygnacyjny, podpiwniczony, z wysokim łamanym spadzistym dachem nad frontową oficyną i pulpitowym nad bocznymi. Ściany wykonane z cegły pełnej, elewacje tynkowane i zdobione sztukateriami. Frontowa elewacja z dwoma wypukłymi ryzalitami, boniowanym parterem oraz bramą ujętą w dwa ilastry z figurkami puff na głowicach.

Dzięki oknom od strony podwórza mieszkanie jest bardzo ciche, a wysokie piętro zapewnia dużo naturalnego światła.